Nasıl yardımcı olabiliriz?

Türk Lirası yatırma işlemi nasıl yapılır ?

Türk Lirası Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Anlaşmalı olduğumuz bankalar üzerinden 7/24 HAVALE ile Dpara hesabınıza para yatırabilirsiniz. Mesai saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde anlaşmalı olmayan bankalar üzerinden yapılan EFT gönderimleri bankaların ilk iş günü işleme alınır. Bankaların sistemlerinde yaşanabilecek arıza ve yavaşlama gibi olağan dışı durumlar sebebiyle yaşanacak aksaklıklarda paranızın hesaba yansıması Dpara’dan bağımsız olarak daha uzun sürebilir.

 

Dpara Para Yatırma sayfasından para yatırma isteği oluşturulmalıdır. TL Yatırma Bildirimi oluşturulmasına rağmen 5 gün içerisinde EFT/Havale işlemi gerçekleştirilmeyen TL yatırma bildirimleri  iptal edilir. Bu süreden sonra gerçekleşen transferler geri gönderim işlem ücreti düşülerek iade edilir.

 

Alıcı adı/ünvanı kısmına Dpara Teknoloji Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi yazılmalıdır. Bu iki seçeneğin dışında yanlış ünvan bilgisi ile yapılmış olan gönderimler iade edilmektedir.

 

Banka üzerinden tek seferde minimum 100 TL EFT/Havale yapılabilecektir. Banka üzerinden para çekmelerinde tek seferde minimum 100 TL EFT/Havale yapılabilecektir. 100 TL altında yapılan ödemeler 5 iş günü içinde havale/eft ücreti düşülerek iade edilecektir.

 

Açıklama alanına yalnızca para yatırma sayfasında istek oluşturduğunuz an size verilen transfer kodunu yazmalısınız. Açıklama alanına "Hesaba Transfer Edilen, Bitcoin Alış" vb. bir yazı eklemeyiniz. Eğer bankanıza ait EFT/Havale ekranı, ilgili alana en az 10 karakter yazmanız gerektiği uyarısını veriyorsa açıklama kodundan sonra boşluk bırakıp adınızı ve soyadınızı ekleyebilirsiniz. Yatırma işleminize özel olarak üretilen açıklama kodunun bulunmadığı, kullanılmış ya da geçersiz bir açıklama kodu ile yapılan gönderimler iade edilmektedir.

ATM, Kredi Kartı, Banka şube gişeleri, şirket hesapları, ortak banka hesapları üzerinden yapılan ödemeler iade edilecektir. Sadece şahsınıza ait banka hesaplarından gönderim yapabilirsiniz. Banka hesap sahibi ile Dpara hesap sahibi arasında tutarsızlık olan transferler iade edilmektedir. İade işlemlerinde havale/eft ücreti düşülerek iade gerçekleşir.


Yeterince yardımcı olmadı mı ? Sorularınız varsa bize sorun